';

Jak znaleźć tłumacza, który pomoże w urzędzie?

Praca i pobyt cudzoziemców w Polsce wymaga odpowiednich dokumentów i legalizacji. Jednak załatwienie wszelkich formalności i pokonanie bariery językowej może okazać się kłopotliwe. W takim wypadku sami obcokrajowcy lub przedsiębiorcy ich zatrudniający mogą postawić na profesjonalną pomoc w tym zakresie. Reprezentowanie przed urzędami, wypełnianie dokumentów, tłumaczenie w urzędzie i nie tylko.

Pomoc tłumacza w urzędzie

Jako że niektóre sprawy muszą być w urzędach załatwione osobiście, to obsługa cudzoziemców obejmuje również pomoc tłumacza w takich sytuacjach. Najlepszym wyjściem jest zwrócenie się do profesjonalnej firmy zajmującej się legalizacją pracy w Polsce. Mamy wówczas pewność, że tłumacz, który nam pomaga doskonale, włada językiem, posiada odpowiednie uprawnienia i zna zagadnienia formalne, w kwestiach spraw, które na nam pomóc załatwić w urzędzie. Z punktu widzenia pracodawcy, który zatrudnia obcokrajowców również współpraca ze specjalistami, będzie tu korzystna i pomoże w szybszym zalegalizowaniu pracy i jej rozpoczęciu. Warto bowiem pamiętać, że zatrudnianie takiej osoby, bez pozwolenia na pracę może skutkować nałożeniem wysokiej kary.

Pamiętajmy, że bariera językowa może znacząco utrudniać załatwienie wszystkich spraw, a dodatkowo przebrnięcie przez skomplikowane przepisy związane z legalizacją wcale nie należy do prostych. W związku z tym tłumacz i osoby znające te zagadnienia będą najlepszym rozwiązaniem, po jakie można sięgnąć, jeśli chcemy zatrudniać obcokrajowców.

Legalna praca w Polsce

Możliwość podjęcia legalnego zatrudnienia na terenie Polski jest dla wielu obcokrajowców szansą na zmianę w życiu. Podobnie, jak wielu z nas emigrowało na zachód. Jednak kwestie pobytu i pracy są odpowiednio regulowane przez prawo, w związku z czym, konieczne jest pokonanie wymogów formalnych, które dadzą taką możliwość. Dla wielu pracodawców również korzystne okazuje się zatrudnianie osób z zagranicy, szczególnie jeśli np. w danym powiecie występują istotne braki kadrowe.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in